Wyroby dmuchane? Co to takiego?

Biżuteria dmuchana to po prostu biżuteria pusta w środku.

Wysoka cena złota sprawiła, że popularne stały się wyroby ze złota dmuchanego, czyli pustego w środku. Standardowo łańcuszki i bransoletki zbudowane są z pełnego drutu.

W celu osiągnięcia biżuterii o dużych gabarytach przy niskiej masie, a co za tym idzie także cenie, używa się rurki o bardzo cienkiej ściance. Różnicy między pełnym, a dmuchanym wyrobem nie będzie widać gołym okiem. Czasami można zauważyć bardzo cieniutką linię szwu. Za to, jeśli weźmiemy taki wyrób do ręki i porównamy do wyrobu z pełnego drutu, na pewno nie ujdzie uwadze różnica w ciężarze.

Niska masa i cena przedmiotów przekładają się na trwałość przedmiotów. Wytrzymałość wyrobów dmuchanych jest nieporównywalnie mniejsza niż tych wytworzonych z pełnego drutu.

Ogniwo wykonane z pełnego drutu, pozwoli by nosić taką biżuterię niemal bez przerwy. Natomiast tej samej grubości splot wytrzyma zdecydowanie krócej. Obstawiałabym roku pod warunkiem, że będzie zdejmowana do snu i podczas wykonywania prac domowych. Ogniwa ze względu na cienką grubość ścianki mają tendencję do szybkiego przecierania albo zrywania.

Często też okazuje się, że naprawa takiej biżuterii jest niemożliwa lub bardzo trudna. Na taką biżuterię mogą pozwolić sobie osoby, które naprawdę lubią i potrafią dbać o biżuterię.

Biżuteria dmuchana sprawdzi się jako biżuteria okazjonalna. O ile w naszyjnikach i bransoletkach dmuchane złoto niezbyt się sprawdza, to w przypadku koczyków czy zawieszek, to całkiem niezły pomysł.  Taki wyrób jest lekki, a to wielka zaleta dla uszu kobiet kochających wyraziste i masywne modele.  Również efektowna zawieszka pusta w środku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *