FUNDUSZE EUROPEJSKIE

Firma WIMAR WIŚNIEWSKI MARIUSZ uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Rozwój działalności biżuteryjnej firmy WIMAR na rynkach zagranicznych”.
Celem projektu jest internacjonalizacja działalności i promocja oferty w zakresie działalności handlowej na rynkach zagranicznych, która przyczyni się do realizacji kolejnego celu, jakim jest wzmacnianie trwałego wzrostu konkurencyjności oraz tworzenie nowych miejsc pracy MŚP.
Projekt zakłada udział pracowników wnioskodawcy w targach i wystawach oraz misjach gospodarczych, którego efektem będzie, nawiązanie kontaktów biznesowych oraz zdobycie nowych rynków zbytu i kanałów dystrybucji. Kadra WIMAR zamierza uczestniczyć w 6 wydarzeniach w charakterze wystawcy oraz 2 misjach gospodarczych. W ramach projektu zaplanowana jest budowa stoisk wystawienniczych, zakup wyposażenia i szereg działań promocyjnych, takich jak pokazy, prezentacje multimedialne, banery reklamowe, filmy, kolportaż drukowanych materiałów promocyjnych. Z projektu korzystać będą pracownicy, którzy będą uczestniczyć wydarzeniach oraz docelowo klienci firmy w Polsce i za granicą.

Wartość projektu : 210 057,83 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 97 406,51 zł

Firma WIMAR WIŚNIEWSKI MARIUSZ uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Transformacja cyfrowa działalności firmy WIMAR Mariusz Wiśniewski”

Celem przedsiębiorstwa jest rozwój handlu elektronicznego, który jest uwarunkowany stworzeniem narzędzi cyfrowych umożliwiających wielokierunkową sprzedaż biżuterii klientom indywidualnym i biznesowym, Skutkować to będzie zwiększeniem wielkości i wartości sprzedaży oraz konkurencyjności na rynku krajowym i zagranicznym.

Zakres projektu obejmuje 3 zadania zlecone do realizacji jako usługi/dostawy zewn.:

1) diagnozę stanu ucyfrowienia firmy na wejściu, opracowanie szytych na miarę rozwiązań cyfrowych rozwijających e-handel, współpracę z klientami i partnerami biznesowymi,

2) wdrożenie do działalności opracowanych wartości niematerialnych i prawnych wraz z ich dostosowaniem do indywidualnych potrzeb klienta, zabezpieczenie danych z platform na zakupionym serwerze,

3) realizacja szkoleń grupowych i indywidualnych ukierunkowanych na rozwój kompetencji cyfrowych kadry, w tym z obsługi wdrożonych rozwiązań TIK i zapewniających cyberbezpieczeństwo.

Rozwiązania cyfrowe zastosowane w przedsiębiorstwie stanowić będą innowacje: produktową, procesową i organizacyjną. Wdrożony system e-handlu oparty będzie na chmurze obliczeniowej AWS.

Projekt zakłada wdrożenie w przedsiębiorstwie 4 technologii: zastosowanie otwartych interfejsów programistycznych API; wykorzystanie aplikacji działającej na zewnętrznych zasobach; dostęp mobilny do danych i aplikacji; e-handel. Wdrożenie rozwiązań cyfrowych jest planowane w 2 obszarach działalności Wnioskodawcy, tj.: 1) współpraca ponadregionalna, transgraniczna i ponadnarodowa; 2) systemy umożliwiające zintegrowane zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa– materiałowymi, finansowymi, produkcyjnymi i ludzkimi (ERP).

#FunduszeUE  

#FunduszeEuropejskie

 

Wartość projektu : 653 624,30zł

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 313 357,77 zł